Gry edukacyjne

Monopoly Recykling w Sosnowcu

Gra MONOPOLY RECYKLING W SOSNOWCU jest wyjątkowa pod każdym względem. To pierwsza edycja MONOPOLY poświęcona tematyce ekologii. Po raz pierwszy w historii legendarnej gry nie budujemy domów i hoteli, a sadzimy i pielęgnujemy sosny - nawiązujące do nazwy naszego miasta, które chcemy ustanowić ekologicznym symbolem Sosnowca!

Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu
Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu
Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu
Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu
Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu
Gra Monopoly Recykling w Sosnowcu

Nasza gra pozwala poznać lepiej historię i zabytki Sosnowca oraz jego piękne miejsca i zakątki warte odwiedzenia. Z jednej strony uczy graczy odpowiedniego postępowania z odpadami i troski o środowisko naturalne, z drugiej zabiera  na ciekawą wycieczkę ulicami naszego miasta. Na planszy spotykamy najbardziej znane i charakterystyczne dla Sosnowca miejsca, ulice, parki. Pola transportowe w naszej grze to Jednostki MPGO, pola podatkowe to Kara za niesegregowanie śmieci i Opłata za wywóz śmieci, a popularne Elektrownie i Wodociągi to teraz Sosnowieckie dworce. Dwie talie kart szans - RECYKLING i SOSNOWIEC - pozwalają nam poznać Spółkę MPGO, zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz podstawy idei recyklingu i odzyskiwania surowców. Przypominają nam również historyczne miejsca Sosnowca i znane osobowości z nim związane. Nawiązują do wydarzeń, anegdot i stereotypów z humorem i przymrużeniem oka.

MONOPOLY RECYKLING W SOSNOWCU został wyprodukowany przez brytyjską firmę Winning Moves posiadającą licencję legendarnego MONOPOLY oraz będącą producentem edycji specjalnych Monopoly, Monopoly Junior, Zgadnij kto to?, Cluedo, Ryzyka, gry karcianej Top Trumps Bitwa oraz wielu innych. Firma Winning Moves została założona w 1997 roku i ma swoją międzynarodową siedzibę w Londynie oraz biura w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Turcji i Australii. Produkowane przez firmę gry są sprzedawane na całym świecie.

W 2020 r. powstała reedycja gry, w której można zobaczyć zmiany jakie zaszły zarówno w MPGO jak i w mieście.

Gra jest dostępna w sprzedaży w siedzibie MPGO Sp. z o.o., ul. Grenadierów 21 w Sosnowcu.

Karty TOP TRUMPS

Tworząc karty TOP TRUMPS Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu chce zwrócić uwagę, jak ważne jest, aby śmieci trafiały do wyznaczonego kosza, pojemnika i w wyznaczone miejsce.

Karty uczą nas jak długo rozkładają się odpady i właśnie dlatego powinniśmy pamiętać, aby nie wyrzucać ich byle gdzie. Niektóre odpady oprócz tego, że zaśmiecają  środowisko poprzez długoletni rozkład, to wydzielają toksyczne substancje, które zatruwają nasze środowisko.

Karty TOP TRUMPS MPGO
MPGO Karty TOP TRUMPS