Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na sadzonki sosny.

Opublikowano: 2019-06-18 00:00:00

Już 1 lipca rusza II edycja akcji „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na sadzonki sosny”!

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców, którym bliska jest idea dbania o środowisko i ekologia. Zbiórka surowców, które nadają się do ponownego wykorzystania, to doskonała okazja do ograniczenia wyrzucania odpadów, a tym samym przyczynienie się do pozytywnego postrzegania Sosnowca, jako miasta, które dba o naturę. Chcemy zmotywować mieszkańców miasta do rywalizacji, nie tylko po to, by mogli otrzymać sadzonkę sosny, ale by chcieli świadomie żyć ekologicznie.

W ubiegłym roku mieszkańcy Sosnowca przywieźli do Ekostacji Juliusz niemal 50 tysięcy butelek PET oraz 4 tysiące puszek aluminiowych. Dzięki ich zaangażowaniu 325 sosen zalesiło nasze miasto! Udowodnili, że idea ekologii jest bliska ich sercu angażując w zbiórkę rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów.

Konkurs będzie trwał od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r. Każda osoba, która przywiezie do Ekostacji Juliusz – Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Sosnowiec, ul. Grenadierów 21) aluminiowe puszki i butelki PET, będzie mogła wziąć udział w akcji i zbierać punkty, by po zakończeniu akcji otrzymać sadzonkę sosny!

Jednorazowo trzeba przywieźć co najmniej 15 aluminiowych puszek i 20 butelek PET. Uczestnicy akcji otrzymają Ekokarty, na których będą mogli zbierać pieczątki za oddane surowce. Za każde oddane 20 butelek PET lub 15 puszek aluminiowych przysługuje jedna pieczątka. Zebranie 8 pieczątek upoważnia do odbioru sadzonki sosny.

20 butelek lub 15 puszek = 1 pieczątka
8 pieczątek = sadzonka sosny

Zachęcamy do przywożenia jednorazowo większej ilości surowców.
Uczestnikiem akcji może być każdy mieszkaniec Gminy Sosnowiec, który wnosi opłatę za zagospodarowanie odpadami.

W trakcie akcji będziemy publikować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych http://www.facebook.com/mpgo.sosnowiec częściowe wyniki zbiórki w formie rankingu. Po zakończeniu zbiórki poinformujemy, kto zdobył największą ilość punktów i przekażemy informacje o sposobie i terminie odbioru sosen! Dla osoby, która zbierze największą ilość surowców ufundujemy specjalną nagrodę. Namów sąsiada i rywalizujcie w ilości zebranych surowców.

Ekostacja Juliusz czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty w godz. 9:00-13:00.

Regulamin akcji znajduje się poniżej, oraz w miejscu zbiórki surowców: Ekostacji Juliusz.

Pliki do pobrania