Ekososna z Ekostacji

Opublikowano: 2018-07-02 00:00:00

Już 15 lipca rozpoczynamy akcję „Ekososna z Ekostacji! Wymień surowce na sadzonki sosny”, w której chcemy zachęcić mieszkańców Sosnowca do zbiórki surowców wtórnych – butelek PET i aluminiowych puszek. Akcja skierowana jest do wszystkich, którym bliska jest idea dbania o środowisko i ekologia. 

Akcja „Ekososna z Ekostacji! Wymień surowce na sadzonki sosny” trwa od 15 lipca do 15 września 2018 r. Założeniem akcji jest zbiórka butelek PET i aluminiowych puszek. Każda osoba, która przywiezie do Ekostacji Juliusz – Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Sosnowiec, ul. Grenadierów 21) aluminiowe puszki i butelki PET, będzie mogła wziąć udział w akcji i zbierać punkty, by po zakończeniu akcji otrzymać sadzonkę sosny!

Jednorazowo trzeba przywieźć co najmniej 15 aluminiowych puszek i 20 butelek PET. Uczestnicy akcji otrzymają Ekokarty, na których będą mogli zbierać pieczątki za oddane surowce. Za każde oddane 20 butelek PET przysługuje 1 pkt.; za każde oddane 15 puszek aluminiowych również przysługuje 1 pkt. Zebranie 8 pieczątek upoważnia do odbioru sadzonki sosny.

W trakcie akcji będziemy publikować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych http://www.facebook.com/mpgo.sosnowiec częściowe wyniki zbiórki w formie rankingu. Dla osoby, która zbierze największą ilość surowców ufundujemy specjalną nagrodę.

Uczestnikiem akcji może być każdy mieszkaniec Gminy Sosnowiec, który wnosi opłaty za zagospodarowanie odpadami.
Po zakończeniu akcji poinformujemy, kto zdobył największą ilość punktów i przekażemy informacje o sposobie i terminie odbioru sosen! Namów sąsiada i rywalizujcie w ilości zebranych surowców.

Zachęcamy do zbierania aluminiowych puszek i butelek PET i dostarczenia ich do Ekostacji Juliusz – Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Rozpoczęcie akcji w Ekostacji Juliusz w niedzielę 15 lipca 2018 r., w godz. 9.00-17.00 (Sosnowiec, ul. Grenadierów 21). W tym dniu na wszystkich, którzy odwiedzą Ekostację Juliusz i przywiozą surowce czekają drobne upominki. Zakończenie akcji w sobotę 15 września 2018 r., w godz. 9.00 – 17.00.

Regulamin akcji znajduje się poniżej, oraz w miejscu zbiórki surowców: Ekostacji Juliusz. 

Pliki do pobrania