Półmetek rywalizacji o tytuł Sosnowieckiego Lidera Ekologii. Zmiany na pozycjach...

Opublikowano: 2016-02-10 12:27:25

Za nami drugi etap konkursu ekologicznego prowadzonego w sosnowieckich placówkach oświatowych. Zbiórka makulatury i zużytych baterii zorganizowana ruszyła pełną parą i trwa zagorzała walka o pozycje lidera w czteroetapowym konkursie. Starcie finałowe rozegra się jeszcze przed wakacjami, ale na razie nagrodzeni zostaną zwycięscy rundy drugiej.

Wyniki II etapu konkursu, które poznaliśmy 31 stycznia są imponujące. Lider zbiórki makulatury – Zespół Szkół Nr 1 – zebrał w tym etapie aż 1820 kg tego surowca. Szkołą, która zebrała najwięcej zużytych baterii jest Gimnazjum Nr 26 z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy. Natomiast przedszkolaki najlepiej troszczące się o nasze środowisko w ostatnich miesiącach uczęszczają do Przedszkola Nr 5.

Uczniowie szkół, które wysunęły się na prowadzenie po pierwszym etapie konkursu, wzięli udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Warsztaty ekologiczne poświęcone były tematom recyklingu, sposobom ponownego wykorzystywania surowców wtórnych ale przede wszystkim przypomnieniu jak wygląda prawidłowa segregacja odpadów na terenie Gminy Sosnowiec oraz jak postępuje się z nimi w zakładzie wykorzystującym najnowocześniejsze technologie, jakim jest z całą pewnością MPGO w Sosnowcu.

Na półmetku rywalizacji o tytuł Sosnowieckiego Lidera Ekologii mamy kolejnych zwycięzców. Dla nich zostaną przygotowane równie ciekawe spotkania i warsztaty. Gratulujemy wszystkim placówkom zaangażowanym w walkę o ekologiczny Sosnowiec.