Rusza pierwsza edycja konkursu SOSNOWIECKI LIDER EKOLOGII

Opublikowano: 2015-09-15 12:13:07

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. rozpoczyna szerokie działania edukacyjne mające na celu kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszego miasta oraz budowanie wizerunku „ekologicznego Sosnowca”. Jednym z pierwszych tego typu działań jest rozpoczęty 1 października konkurs ekologiczny „Sosnowiecki Lider Ekologii” skierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Sosnowiec. Konkurs organizujemy przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz pod patronatem Prezydenta Sosnowca i patronatem medialnym Kuriera Miejskiego.

„Sosnowiecki Lider Ekologii” to konkurs zbiórki surowców wtórnych w postaci zużytych baterii i makulatury. Zbiórka surowców prowadzona będzie w bieżącym roku szkolnym do końca maja 2016 roku, w czterech etapach: I – do 30 listopada 2015 r., II – do 31 stycznia 2016 r., III – do 31 marca 2016 r., IV – do 31 maja 2016 r. Na poszczególnych etapach prowadzony będzie ranking cząstkowy, ogłaszany m.in. na łamach Kuriera Miejskiego.

Liderom rankingów cząstkowych MPGO zapewnia atrakcyjne nagrody oraz ciekawe, alternatywne formy edukacyjnych zajęć o tematyce ekologicznej. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2016 roku, a zwycięzcy w obu kategoriach otrzymają nagrody o wartości 5 000 zł – I miejsce, 2 000 – II miejsce, 1 000 – III miejsce. Ponadto najlepsza szkoła w obu kategoriach otrzyma z rąk Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego tytuł „Sosnowieckiego Lidera Ekologii”, co z pewnością zachęci młodzież do współzawodnictwa.