Sosnowiecki Lider Ekologii – trwa walka o nagrodę główną Mamy...

Opublikowano: 2016-04-10 12:34:42

Pozostały dwa miesiące do wyłonienia zwycięscy konkursu ekologicznego Sosnowiecki Lider Ekologii. Właśnie dobiegł końca kolejny etap zbiórki zużytych baterii i makulatury w sosnowieckich szkołach i przedszkolach. Na najwyższych pozycjach nastąpiły drobne zmiany, ale w czołówce rankingu dominują liderzy poprzednich etapów i wszystko wskazuje na to, że walka o tytuł Sosnowieckiego Lidera Ekologii rozstrzygnie się właśnie pomiędzy nimi.

W trzecim etapie konkursu odnotowano kolejne zwycięstwo Zespołu Szkół Nr 1. Placówka ta ponownie zebrała najwięcej makulatury – aż 1935 kg i umocniła się na pozycji lidera. Zbiórkę zużytych baterii najprężniej przeprowadzili uczniowie Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Katolickich im. Św. J. Bosko., zachowując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Liderem ciągle pozostaje Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Po przegranej w drugim etapie, na pierwsze miejsce w zbiórce zużytych baterii powróciło Niepubliczne Przedszkole Małego Sportowca "Bajkowo i Sportowo".

Cieszymy się, że najmłodsi mieszkańcy Sosnowca tak bardzo zaangażowali się w zorganizowany przez nas konkurs, ucząc się prawidłowego postępowania z odpadami, z podziwem obserwujemy rywalizację liderów. Celny rzut do kosza zyskuje w naszym mieście na znaczeniu.